We enjoy reading books

eTwinning – komunita škol v Evropě

„We enjoy reading books“ (duben- červen 2017)

V rámci výuky angličtiny se 7.A zapojila do projektu „We enjoy reading books.“ Projektovým partnerem byla 7.třída z italského Centa – Ferrara. Cílem projektu bylo zvýšit zájem o studium angličtiny a četbu v cizím jazyce. K realizaci projektu jsme využívali prostředí počítačové učebny a školní knihovny. Společně s partnerskou školou jsme vybrali zjednodušenou četbu z edice Oxford Bookworms Robinson Crusoe. Kromě samotné četby si žáci obou tříd připravovali navzájem pracovní listy a natáčeli videa, která prostřednictvím komunikačních technologií a eTwinningového prostředí Twinspace sdíleli a zpracovávali. Během projektu si vyměnili dopisy a velikonoční přání. Zároveň se mohli lépe poznat, k čemuž také výrazně přispěl hodinový online chat mezi zúčastněnými žáky. Na závěr spolupráce obě třídy vytvořily společný online dokument shrnující obsah společné četby.

V rámci Dne Evropy 9.5. se do projektu zapojila třída 5.A. Využili jsme videa italských žáků z již zmíněné knihy Robinson Crusoe, kdy stejně jako naši žáci předčítali vybranou kapitolu. Poté ve smíšených skupinách vypracovali tématické pracovní listy

Projekt umožnil 7.třídám vzájemně si porovnat dovednosti a jazykové znalosti. Soudě dle ohlasu všech zúčastněných se setkal s obrovským nadšením. Mnozí z žáků i nadále zůstávají v kontaktu soukromě.

Obrazové a jiné materiály související s projektem si můžete prohlédnout pod následujícím odkazem: https://twinspace.etwinning.net/36011/home

(eT)

Kompletní fotogalerie zde

Fotogalerie Dne Evropy zde

2. základní škola přijme kuchařku/kuchaře.

Více informací v této sekci.

Ředitelské volno

Ředitelka školy uděluje ředitelské volno ve dnech 20. - 22. 12. 2017 z důvodu lakýrnických prací (nátěry topení a zárubní).

Aktuální informace k přijímacímu řízení

na SŠ a víceletá gymnázia najdete pod tímto odkazem.

Nabídka zájmových kroužků ŠD pro šk. rok 2017/2018 zde.

Rozpis odd. ŠD a přidělení žáků do jednotlivých oddělení na šk. rok 2017/2018 zde.

Přijímací řízení na SŠ

Informace v užitečných odkazech (brožura "Čím budu?", dny otevřených dveří a informace k přijímacímu řízení).

Pomozte se ŠD dětem v Africe.

Sběr starých brýlí, informace zde.