Družina

Školní družina je součástí 2. základní školy, Schwarzova 20, příspěvkové organizace.

Sídlí spolu se školní jídelnou v samostatném křídle školní budovy a oddělení zřízená po navýšení početní kapacity ŠD využívají prostory tříd v budově školy.
Školní družina je určena pro žáky 1. stupně 2. ZŠ, především z 1. – 3. ročníků. Podmínky pro přijetí žáků k zájmovému vzdělávání ŠD jsou uvedeny v ŠVP ŠD.

Žáci přijatí do ŠD se stávají účastníky zájmového vzdělávání ŠD a zařazují se do oddělení, která jsou věkově smíšená.

Provozní doba ŠD

Je členěna na ranní blok 6:00 - 8:45 hodin (sloučená oddělení), odpolední blok s činností v odděleních od 11:40 (12:35) - 16:00 hodin.

Dále pokračuje činností v kroužcích organizovaných ŠD, a to dle jejich rozpisu a časového harmonogramu v rámci organizace školního roku. Nabídku zájmových kroužků pro žáky ŠD ve školním roce 2020-2021 najdete v tomto dokumentu.

Ve dnech třídních aktivů se prodlužuje provoz v oddělení s koncovou službou do 17:30 hodin, účast žáka oznámí zákonný zástupce vychovatelce předem.

Upozornění

Na základě rozhodnutí vlády o uzavření škol přechází 1. a 2. stupeň 2. ZŠ od 14. 10. 2020 na povinnou distanční výuku. Předpokládaný návrat žáků je 2. 11. 2020.
Mgr. Jaroslava Kuklová, ředitelka školy

Informace školní jídelny

Od středy 14.10.2020 je škola zavřená a všichni žáci mají automaticky odhlášené obědy. Pokud má někdo zájem o oběd, přihlásí se co nejdříve (nejlépe do středy 14.10. do 12 hodin) u paní Lohrové na tel. 378 027 114 nebo na emailu lohrovamo@zs2.plzen-edu.cz , kde dostane bližší informace. Platí i pro žáky z odloučeného pracoviště. V případě zájmu o oběd, kontaktujte paní Lohrovou a i žáci z odloučeného pracoviště budou mít oběd na 2.ZŠ.

Od 1.9.2020 se obědy pro žáky, kteří nejsou přítomni ve škole, vydávají do nádob pouze první den jejich nepřítomnosti (pak je nutné obědy odhlásit) u zadního vchodu kuchyně(u hřiště) v době
od 11.00 do 11.25 hodin.

Aktuální informace před zahájením školního roku 2020/2021 najdete ve složce ŠD - dokumenty.

Přidělení žáků do jednotlivých oddělení najdete v tomto odkazu.

ŠD informace k prominutí úplaty za 2. pololetí školního roku 2019/2020

více informací v tomto článku.

Výsledky losování do 1.A

pro školní rok 2020/2021
v tomto souboru.

Změny v přijímacím řízení na střední školy

Podrobnosti v tomto souboru.