Čtení pomáhá

K celorepublikovému projektu jsme se připojili v květnu roku 2010. Projekt „Čtení pomáhá“ podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři. Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí. Charity navrhují oslovené dobročinné organizace a partneři projektu. Knihy zařazené do projektu byly vybírány v celorepublikové anketě o nejlepší dětskou knihu. V odborné porotě, která knihy navrhovala, byli osobnosti, jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček a jiní. Další tituly jsou do seznamu doporučených knih „Čtení pomáhá“ pravidelně přidávány.

Upozornění

Na základě rozhodnutí vlády o uzavření škol přechází 1. a 2. stupeň 2. ZŠ od 14. 10. 2020 na povinnou distanční výuku. Předpokládaný návrat žáků je 2. 11. 2020.
Mgr. Jaroslava Kuklová, ředitelka školy

Informace školní jídelny

Od středy 14.10.2020 je škola zavřená a všichni žáci mají automaticky odhlášené obědy. Pokud má někdo zájem o oběd, přihlásí se co nejdříve (nejlépe do středy 14.10. do 12 hodin) u paní Lohrové na tel. 378 027 114 nebo na emailu lohrovamo@zs2.plzen-edu.cz , kde dostane bližší informace. Platí i pro žáky z odloučeného pracoviště. V případě zájmu o oběd, kontaktujte paní Lohrovou a i žáci z odloučeného pracoviště budou mít oběd na 2.ZŠ.

Od 1.9.2020 se obědy pro žáky, kteří nejsou přítomni ve škole, vydávají do nádob pouze první den jejich nepřítomnosti (pak je nutné obědy odhlásit) u zadního vchodu kuchyně(u hřiště) v době
od 11.00 do 11.25 hodin.

Aktuální informace před zahájením školního roku 2020/2021 najdete ve složce ŠD - dokumenty.

Přidělení žáků do jednotlivých oddělení najdete v tomto odkazu.

ŠD informace k prominutí úplaty za 2. pololetí školního roku 2019/2020

více informací v tomto článku.

Výsledky losování do 1.A

pro školní rok 2020/2021
v tomto souboru.

Změny v přijímacím řízení na střední školy

Podrobnosti v tomto souboru.