Návštěva studentů UK Praha

O naší knihovně se právě díky obsáhlým webovým stránkám se záznamy práce knihovny dozvěděla profesorka z Ústavu informačních studií a knihovnictví Filosofické fakulty UK v Praze. Uváděné aktivity ji velmi zaujaly, a tak návštěvu naší knihovny zařadila do exkurze studentů do Plzně dne 13. 5. 2014. Knihovna se celkově velice líbila, prostředí a zejména aktivity označili za velmi podnětné a nápadité. Studenti projevili o naši práci opravdový zájem, jen se obávali, zda nekonkurujeme místním knihovnám, kde oni budou v budoucnosti pracovat. Ubezpečili jsme je, že je to naopak, že jim vychováváme jejich návštěvníky, čtenáře. Beseda se studenty a jejich učiteli proběhla ve velmi příjemné atmosféře a byla přínosná pro obě strany.