Pod vánočním stromečkem

Pod vánočním stromečkem v knihovně našli žáci mnoho nových knih, které si mohli prohlédnout a poté vypůjčit. A tak si žáci zvláště 1. stupně odnášeli pěknou knížku ke čtení o vánočních prázdninách a v knihovně se pak zapsáním na nástěnku pochlubili, co přečetli. A půjčují si stále, řada knih jde „z ruky do ruky“. Výrazně se rozrostl i počet titulů pro mimočítankovou četbu, dále mají žáci k dispozici knihy ve zjednodušeném anglickém a německém jazyce.

Obohacení knihovny bylo možné díky projektu EU – výzva 56 podporovaného z OP VK, který je spolufinancován státním rozpočtem ČR a Evropským sociálním fondem. Mohli jsme nakoupit přes 650 knih pro žáky 1. stupně za více než 100 000 Kč. Hledány byly vhodné knížky v řadě knihkupectví a nakladatelství se snahou vybrat to nejlepší, co knižní trh nabízí. A vyplatilo se to, knížky jsou hezké, čtenářsky přitažlivé, líbí se žákům, učitelům i rodičům.