Vánoční čtenářské dílny

Vánoční tematikou jsme se zabývali i při čtenářské dílně 6. a 7. ročníku. Žáci čtou každý svoji knížku, ale úkol v závěru hodiny byl pro všechny stejný. Měli vymyslet pro některou z postav své knížky vánoční dárek, a to konkrétní nebo abstraktní, který by mu udělal radost nebo by mu nějak prospěl. Následující zdůvodnění, proč zrovna takový dárek, se žákům většinou zdařilo.

Např.:

Hlavní postavě Gregovi bych dala trochu štěstí, a to proto, že má docela smůlu Má dost často problémy, za které někdy nemůže. Jeho bratr na něj všechno svádí a dvakrát ho málem vyloučili ze školy. A tak štěstí potřebuje.

Kotěti Billymu bych dal rybu, protože je to jeho oblíbené jídlo, klubíčko, protože si rád hraje a pelíšek, protože má nejraději spánek.

Alfé se narodila štěňata. Dala bych jí štěstí a radost, aby byla ze štěňat pořád šťastná. A taky aby měla štěstí ve vedení smečky. Přidala bych maso, protože psí mámy potřebují živiny.

Dárek k Vánocům bych dal (kdybych mohl) tenistovi ze Švýcarska, Rogeru Federerovi. Dal bych mu zdraví, s tím má teď velký problém, konkrétně s meniskusem a vazy na pravém koleni. Z toho vyplývá, že se v momentální době nemůže vrátit zpět na kurt, což všechny fanoušky mrzí.