Vánoční čtenářské dílny

Vánoční tematikou jsme se zabývali i při čtenářské dílně 6. a 7. ročníku. Žáci čtou každý svoji knížku, ale úkol v závěru hodiny byl pro všechny stejný. Měli vymyslet pro některou z postav své knížky vánoční dárek, a to konkrétní nebo abstraktní, který by mu udělal radost nebo by mu nějak prospěl. Následující zdůvodnění, proč zrovna takový dárek, se žákům většinou zdařilo.

Např.:

Hlavní postavě Gregovi bych dala trochu štěstí, a to proto, že má docela smůlu Má dost často problémy, za které někdy nemůže. Jeho bratr na něj všechno svádí a dvakrát ho málem vyloučili ze školy. A tak štěstí potřebuje.

Kotěti Billymu bych dal rybu, protože je to jeho oblíbené jídlo, klubíčko, protože si rád hraje a pelíšek, protože má nejraději spánek.

Alfé se narodila štěňata. Dala bych jí štěstí a radost, aby byla ze štěňat pořád šťastná. A taky aby měla štěstí ve vedení smečky. Přidala bych maso, protože psí mámy potřebují živiny.

Dárek k Vánocům bych dal (kdybych mohl) tenistovi ze Švýcarska, Rogeru Federerovi. Dal bych mu zdraví, s tím má teď velký problém, konkrétně s meniskusem a vazy na pravém koleni. Z toho vyplývá, že se v momentální době nemůže vrátit zpět na kurt, což všechny fanoušky mrzí.

Інформація про результати зарахування

Dokument PDF

Upozorňujeme Vás na nový dodatečný termín zvláštního zápisu - Ми хотіли б звернути вашу увагу на нову додаткову дату спеціального набору

který se bude konat na 2. základní škole dne 25. 8. 2022 (10:00 – 14:00).
яка відбудеться в 2 -й початковій школі
25 серпня 2022 року (10:00 – 14:00).
Dokument PDF

Zvláštní zápis pro ukrajinské děti - Спеціальне зарахування для українських дітей

Kritéria - dokument PDF

Příloha: Přihláška (Заява) - dokument PDF

Informace k přihlášení budoucích prvňáčků do ŠD najdete zde.

Od 1. 9. 2022 dochází k navýšení cen stravného

Vzhledem k růstu cen potravin se ceny stravného zvyšují takto:

7-10 let     oběd za 35,- Kč
11-14 let   oběd za 37,- Kč
15-18 let   oběd za 40,- Kč
cizí stráv.  oběd za 80,- Kč

Záloha stravného, kterou si strhnu inkasem z účtu v září 2022, se zvyšuje na 900,- Kč.

Informace po zápisech do 1. ročníků

Informace najdete v tomto článku.

Sportovní kempy 2022

leták ke sportovním kempům pro letošní rok si můžete prohlédnout zde.