ITI

Zkvalitnění výuky v klíčových kompetencích na základních školách v Plzni – etapa I.

Projekt byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, z Integrovaného regionálního operačního programu – ITI. Reg. č. CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_066/0005897.

Cílem realizace projektu bylo zlepšení celkové úrovně výuky technických předmětů, cizích jazyků, digitálních dovedností a přírodovědných předmětů, zefektivnění edukačního procesu ve vztahu k žákům i pedagogům v návaznosti na schválené strategie MAP a ITI plzeňské metropolitní oblasti ve vybraných 10 ZŠ v Plzni. Realizace opatření umožnila bezbariérový přístup do škol/učeben. Součástí projektu bylo vyřešení vnitřní konektivity ve školách. Vybavení lze využít v rámci mimoškolního vzdělávání žáků a studentů a ke spolupráci škol.

Projekt byl zaměřený na žáky, pedagogické pracovníky a osoby se speciálními vzdělávacími potřebami.

Jeho realizací se přispělo k řešení následujících problémů: Nedostatečná dostupnost a propustnost vzdělávání a zaměstnávání; nedostatečné využívání nástrojů sociální inkluze; nízká atraktivita technických a přírodovědných oborů; zastaralé formy výuky.

Podpořená vzdělávací zařízení: Bolevecká ZŠ, ZŠ a MŠ Božkov, 1. ZŠ, 2. ZŠ, 4. ZŠ, 7. ZŠ a MŠ, 10. ZŠ, 14. ZŠ, 31. ZŠ, 34. ZŠ.

Realizované aktivity vycházely z šetření v rámci zpracování Strategického rámce MAP do roku 2023 v území ORP Plzeň a z analýzy Strategie ITI plzeňské metropolitní oblasti, naplňovaly v nich stanovené cíle. Modernizace vnitřní konektivity byla nezbytná, protože datová síť na jednotlivých školách nesplňovala požadované standardy, výkon sítě a její stabilita nebyly optimální.

Fyzická realizace probíhala v období 06/2017-06/2018 ve 3 oblastech:

1. Vybavení odborných učeben

VybaveníPočet nově vybavených
odborných učeben
Náklady
Celkem za vše5518 mil. Kč
Z toho:
Nábytek254 mil. Kč
Učební pomůcky324,8 mil. Kč
IT (počítače)229 mil. Kč
Zatemnění60,2 mil. Kč

2.stavební úpravy vč. zajištění bezbariérovosti

AktivitaPočet ZŠNáklady
Celkem za vše8,3 mil. Kč
Z toho:
Stavební práce + instalace plošin67,7 mil. Kč
Schodolezy40,6 mil. Kč

3.zajištění vnitřní konektivity

AktivitaPočet ZŠNáklady
Rekonstrukce LAN (06-08/2017)64,7 mil. Kč

Celkové náklady na realizaci projektu

Náklady celkem vč. DPH31 mil. Kč
Proplacená výše dotace IROP vč. DPH27 mil. Kč

Stanovená udržitelnost projektu v období 12/2018-12/2023 (5 let).

Upozorňujeme Vás na nový dodatečný termín zvláštního zápisu - Ми хотіли б звернути вашу увагу на нову додаткову дату спеціального набору

který se bude konat na 2. základní škole dne 25. 8. 2022 (10:00 – 14:00).
яка відбудеться в 2 -й початковій школі
25 серпня 2022 року (10:00 – 14:00).
Dokument PDF

Zvláštní zápis pro ukrajinské děti - Спеціальне зарахування для українських дітей

Kritéria - dokument PDF

Příloha: Přihláška (Заява) - dokument PDF

Informace k přihlášení budoucích prvňáčků do ŠD najdete zde.

Od 1. 5. 2022 dochází k navýšení cen stravného

Vzhledem k růstu cen potravin se ceny stravného zvyšují takto:

7-10 let     oběd za 32,- Kč
11-14 let   oběd za 34,- Kč
15-18 let   oběd za 36,- Kč
cizí stráv.  oběd za 74,- Kč

Informace po zápisech do 1. ročníků

Informace najdete v tomto článku.

Sportovní kempy 2022

leták ke sportovním kempům pro letošní rok si můžete prohlédnout zde.