ITI

Zkvalitnění výuky v klíčových kompetencích na základních školách v Plzni – etapa I.

Projekt byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, z Integrovaného regionálního operačního programu – ITI. Reg. č. CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_066/0005897.

Cílem realizace projektu bylo zlepšení celkové úrovně výuky technických předmětů, cizích jazyků, digitálních dovedností a přírodovědných předmětů, zefektivnění edukačního procesu ve vztahu k žákům i pedagogům v návaznosti na schválené strategie MAP a ITI plzeňské metropolitní oblasti ve vybraných 10 ZŠ v Plzni. Realizace opatření umožnila bezbariérový přístup do škol/učeben. Součástí projektu bylo vyřešení vnitřní konektivity ve školách. Vybavení lze využít v rámci mimoškolního vzdělávání žáků a studentů a ke spolupráci škol.

Projekt byl zaměřený na žáky, pedagogické pracovníky a osoby se speciálními vzdělávacími potřebami.

Jeho realizací se přispělo k řešení následujících problémů: Nedostatečná dostupnost a propustnost vzdělávání a zaměstnávání; nedostatečné využívání nástrojů sociální inkluze; nízká atraktivita technických a přírodovědných oborů; zastaralé formy výuky.

Podpořená vzdělávací zařízení: Bolevecká ZŠ, ZŠ a MŠ Božkov, 1. ZŠ, 2. ZŠ, 4. ZŠ, 7. ZŠ a MŠ, 10. ZŠ, 14. ZŠ, 31. ZŠ, 34. ZŠ.

Realizované aktivity vycházely z šetření v rámci zpracování Strategického rámce MAP do roku 2023 v území ORP Plzeň a z analýzy Strategie ITI plzeňské metropolitní oblasti, naplňovaly v nich stanovené cíle. Modernizace vnitřní konektivity byla nezbytná, protože datová síť na jednotlivých školách nesplňovala požadované standardy, výkon sítě a její stabilita nebyly optimální.

Fyzická realizace probíhala v období 06/2017-06/2018 ve 3 oblastech:

1. Vybavení odborných učeben

VybaveníPočet nově vybavených
odborných učeben
Náklady
Celkem za vše5518 mil. Kč
Z toho:
Nábytek254 mil. Kč
Učební pomůcky324,8 mil. Kč
IT (počítače)229 mil. Kč
Zatemnění60,2 mil. Kč

2.stavební úpravy vč. zajištění bezbariérovosti

AktivitaPočet ZŠNáklady
Celkem za vše8,3 mil. Kč
Z toho:
Stavební práce + instalace plošin67,7 mil. Kč
Schodolezy40,6 mil. Kč

3.zajištění vnitřní konektivity

AktivitaPočet ZŠNáklady
Rekonstrukce LAN (06-08/2017)64,7 mil. Kč

Celkové náklady na realizaci projektu

Náklady celkem vč. DPH31 mil. Kč
Proplacená výše dotace IROP vč. DPH27 mil. Kč

Stanovená udržitelnost projektu v období 12/2018-12/2023 (5 let).

Upozornění

Na základě rozhodnutí vlády o uzavření škol přechází 1. a 2. stupeň 2. ZŠ od 14. 10. 2020 na povinnou distanční výuku. Předpokládaný návrat žáků je 2. 11. 2020.
Mgr. Jaroslava Kuklová, ředitelka školy

Informace školní jídelny

Od středy 14.10.2020 je škola zavřená a všichni žáci mají automaticky odhlášené obědy. Pokud má někdo zájem o oběd, přihlásí se co nejdříve (nejlépe do středy 14.10. do 12 hodin) u paní Lohrové na tel. 378 027 114 nebo na emailu lohrovamo@zs2.plzen-edu.cz , kde dostane bližší informace. Platí i pro žáky z odloučeného pracoviště. V případě zájmu o oběd, kontaktujte paní Lohrovou a i žáci z odloučeného pracoviště budou mít oběd na 2.ZŠ.

Od 1.9.2020 se obědy pro žáky, kteří nejsou přítomni ve škole, vydávají do nádob pouze první den jejich nepřítomnosti (pak je nutné obědy odhlásit) u zadního vchodu kuchyně(u hřiště) v době
od 11.00 do 11.25 hodin.

Aktuální informace před zahájením školního roku 2020/2021 najdete ve složce ŠD - dokumenty.

Přidělení žáků do jednotlivých oddělení najdete v tomto odkazu.

ŠD informace k prominutí úplaty za 2. pololetí školního roku 2019/2020

více informací v tomto článku.

Výsledky losování do 1.A

pro školní rok 2020/2021
v tomto souboru.

Změny v přijímacím řízení na střední školy

Podrobnosti v tomto souboru.