OPVK

Od 1. 7. do 31.12. 2015 je na naší škole realizován v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.1 projekt „Vzdělávání bez hranic“ Aktivity spojené s tímto projektem jsou spolufinancovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Projekt je zaměřen na podporu výuky přírodovědných předmětů, výuky cizích jazyků a rozvoj čtenářské gramotnosti žáků.

Operační program vzdělávání pro konkurence schopnost – tzv. Výzva 56 – umožnila našim deseti talentovaným žákům letos na podzim vycestovat do Anglie a Skotska. V sobotu 14. listopadu jsme nasedli do autobusu a pokračovali přes Německo, Belgii a Francii až do Calais, kde jsme se v noci nalodili na trajekt do anglického Doveru.

V brzkých ranních hodinách už jsme byli v Londýně a čekala nás celodenní prohlídka této krásné britské metropole. První noc nás hostily rodiny z Wallingtonu a v pondělí ráno jsme se po snídani vydali na sever do skotského hlavního města, Edinburghu.
Ve Skotsku jsme strávili celkem 4 dny a 4 noci v hostitelských rodinách. Děti dopoledne navštěvovaly jazykovou školu, kde se skotskými lektory procvičovaly anglickou konverzaci a odpoledne jsme společně vyráželi na výlety po památkách a nádherné skotské krajině (Edinburgh Castle, Camera Obscura, Stirling Castle, Wallace Monument, Loch Ness, Highlands, výhled na Ben Nevis).

V pátek žáci obdrželi certifikáty za úspěšné absolvování kurzu a po prohlídce magického Edinburghu jsme zamířili na noc zpět do Londýna. Celou sobotu jsme ještě procházeli Londýn (Tower of London, Museum of London, Covent Garden), nakoupili poslední dárky a vydali se na trajekt do Doveru. Po náročné cestě jsme unaveni, ale plni dojmů, v neděli 22. listopadu dorazili do Plzně.

Přestože jsme o něm věděli, trochu nás překvapil velmi zvláštní a občas těžko srozumitelný přízvuk angličtiny některých Skotů, ale jinak jsou to vesměs docela milí lidé. Co nás naopak nepřekvapilo, bylo skotské počasí: Pořád pršelo a foukal silný vítr, jen tu a tam vykouklo cosi jako sluníčko. Skotsko má však kouzelnou, místy drsnou, místy pohádkově melancholickou atmosféru a všechny nás uchvátilo.

V říjnu paní učitelka Kočalková a paní učitelka Šrámková navštívily v rámci projektu „Vzdělávání bez hranic“, který podpořen z OPVK a spolufinancován státním rozpočtem ČR a Evropským sociálním fondem, ZŠ Márie Rázusovej v Liptovském Mikuláši. Během pobytu se seznámily s problematikou a koncepcí školství na Slovensku. Setkaly se se svými kolegy na schůzce předmětové komise. Vyměnily si zkušenosti, nahlédly do dokumentace, plánů EVVO apod. Další program realizovaly po domluvě s jednotlivými vyučujícími. Zúčastnily se např. praktické výuky v terénu, zaměřené na přírodovědné a zeměpisné znalosti.

Pod vánočním stromečkem v knihovně našli žáci mnoho nových knih, které si mohli prohlédnout a poté vypůjčit. A tak si žáci zvláště 1. stupně odnášeli pěknou knížku ke čtení o vánočních prázdninách a v knihovně se pak zapsáním na nástěnku pochlubili, co přečetli. A půjčují si stále, řada knih jde „z ruky do ruky“. Výrazně se rozrostl i počet titulů pro mimočítankovou četbu, dále mají žáci k dispozici knihy ve zjednodušeném anglickém a německém jazyce.

Obohacení knihovny bylo možné díky projektu EU – výzva 56 podporovaného z OP VK, který je spolufinancován státním rozpočtem ČR a Evropským sociálním fondem. Mohli jsme nakoupit přes 650 knih pro žáky 1. stupně za více než 100 000 Kč. Hledány byly vhodné knížky v řadě knihkupectví a nakladatelství se snahou vybrat to nejlepší, co knižní trh nabízí. A vyplatilo se to, knížky jsou hezké, čtenářsky přitažlivé, líbí se žákům, učitelům i rodičům.

Upozornění

Na základě rozhodnutí vlády o uzavření škol přechází 1. a 2. stupeň 2. ZŠ od 14. 10. 2020 na povinnou distanční výuku. Předpokládaný návrat žáků je 2. 11. 2020.
Mgr. Jaroslava Kuklová, ředitelka školy

Informace školní jídelny

Od středy 14.10.2020 je škola zavřená a všichni žáci mají automaticky odhlášené obědy. Pokud má někdo zájem o oběd, přihlásí se co nejdříve (nejlépe do středy 14.10. do 12 hodin) u paní Lohrové na tel. 378 027 114 nebo na emailu lohrovamo@zs2.plzen-edu.cz , kde dostane bližší informace. Platí i pro žáky z odloučeného pracoviště. V případě zájmu o oběd, kontaktujte paní Lohrovou a i žáci z odloučeného pracoviště budou mít oběd na 2.ZŠ.

Od 1.9.2020 se obědy pro žáky, kteří nejsou přítomni ve škole, vydávají do nádob pouze první den jejich nepřítomnosti (pak je nutné obědy odhlásit) u zadního vchodu kuchyně(u hřiště) v době
od 11.00 do 11.25 hodin.

Aktuální informace před zahájením školního roku 2020/2021 najdete ve složce ŠD - dokumenty.

Přidělení žáků do jednotlivých oddělení najdete v tomto odkazu.

ŠD informace k prominutí úplaty za 2. pololetí školního roku 2019/2020

více informací v tomto článku.

Výsledky losování do 1.A

pro školní rok 2020/2021
v tomto souboru.

Změny v přijímacím řízení na střední školy

Podrobnosti v tomto souboru.