Zahraniční spolupráce

Partnerská škola v SRN

Všechny články spojené s partnerskou školou najdete pod tímto odkazem.

Dne 6.12.2012 podnikli němčináři naší školy výlet do německého Deggendorfu. Součástí výletu byla především návštěva partnerské školy – Mittelschule St. Martin Deggendorf. Předseda rady rodičů pan Ing. Lopata nám umožnil exkurzi do firmy Streicher, kde jsme se seznámili jak s historií firmy tak s provozem. Závěr tohoto dne jsme si užili na vánočním trhu na malebném náměstí v centru Deggendorfu.

Návštěva partnerské školy MS. St. Martin Deggendorf
3.6. – 6.6. 2014

V loňském školním roce navázala naše škola nový kontakt se školou v Deggendorfu. V listopadu 2013 proběhlo setkání vedení a učitelů němčiny obou škol u nás, kdy se projednal koncept další spolupráce. První setkání žáků, tentokrát devátých a osmých tříd, se uskutečnilo v době od 3. do 6. června 2014. Německá třída, kterou vedl třídní učitele pan W. Wutz a jeho kolegyně paní Ch. Sigl, si také připravila vystoupení na školní akademii. Zbytek týdne byl vyplněn nabitým programem, kdy žáci měli možnost seznámit se se svými vrstevníky, se kterými si v zimě vyměnili dopisy. Ve středu jsme naše hosty provedli Plzní, odpoledne jsme si zahráli minigolf a večer jsme strávili při společném grilování v atriu školy. Obě skupiny komunikovaly jak v jazyce německém, tak i v jazyce anglickém. Ve čtvrtek jsme mohli být pyšní na naše hlavní město. Planetárium a Techmánia přišly na řadu v pátek.
Pátek byl současně posledním dnem pobytu naší nové partnerské školy u nás.
„Celé tři dny jsme si velice užili, spoustu akcí a také to, že jsme se nemuseli učit, nám po celou dobu dodávalo dobrou náladu. Návštěva žáků z partnerské školy byla dobrá, přejeme mladším žákům lepší navázání vztahů s Němci z Deggendorfu, se kterou jsme začali navazovat přátelské vztahy poslední 2 roky.“ Komentovali závěrem žáci 9.B Filip Fabián a Radek Štochl.

Společné setkání na hranici ČR a SRN
7.5.2015

Spolupráce s partnerskou školou pokračuje. Deváťáci si během roku vyměnili dopisy s 9.třídou v MS St. Martin. K osobnímu setkání došlo symbolicky na hranicích ČR. Místo setkání Grenzbahnhof Bayerisch Eisenstein. Tady jsem si prohlédli nově vybudované museum, dozvěděli se hodně informací o Národním a Přírodním parku Bavorský les. Společně jsme vyšli na Schwellhäusl a zpět, tedy trochu turistiky a bohužel rozloučení.
A co na to žáci? „Výlet se nám velmi líbil i počasí nám přálo. Především jsme ocenili přednášku o netopýrech. Kamarádi z Deggendorfu byli sympatičtí, ale trvalo nám, než jsme se sblížili a začali si povídat. Škoda, že ten čas tak rychle utekl!“

Інформація про результати зарахування

Dokument PDF

Upozorňujeme Vás na nový dodatečný termín zvláštního zápisu - Ми хотіли б звернути вашу увагу на нову додаткову дату спеціального набору

který se bude konat na 2. základní škole dne 25. 8. 2022 (10:00 – 14:00).
яка відбудеться в 2 -й початковій школі
25 серпня 2022 року (10:00 – 14:00).
Dokument PDF

Zvláštní zápis pro ukrajinské děti - Спеціальне зарахування для українських дітей

Kritéria - dokument PDF

Příloha: Přihláška (Заява) - dokument PDF

Informace k přihlášení budoucích prvňáčků do ŠD najdete zde.

Od 1. 9. 2022 dochází k navýšení cen stravného

Vzhledem k růstu cen potravin se ceny stravného zvyšují takto:

7-10 let     oběd za 35,- Kč
11-14 let   oběd za 37,- Kč
15-18 let   oběd za 40,- Kč
cizí stráv.  oběd za 80,- Kč

Záloha stravného, kterou si strhnu inkasem z účtu v září 2022, se zvyšuje na 900,- Kč.

Informace po zápisech do 1. ročníků

Informace najdete v tomto článku.

Sportovní kempy 2022

leták ke sportovním kempům pro letošní rok si můžete prohlédnout zde.