Pronájem hřiště

Pronájem hřiště

Trampský potlach

Co je to camradlo  aneb Dětský den v ŠD

Slova jako camradlo nebo potlach už dnešní městské děti téměř neznají. A tak byl letošní Dětský den ve školní družině na 2.ZŠ v Plzni pro děti nejen zábavný, ale také poučný.

Malý odpolední potlach, který vychovatelky připravily pro děti k jejich svátku, se skládal ze dvou částí. V první části byla na hřišti školy připravena  zašifrovaná zpráva psaná morseovkou, jejíž jednotlivá písmena bylo třeba najít, poskládat a rozluštit. Nutno říci, že ani morseovka není již pro děti věcí zcela samozřejmou, proto se už týden předem s touto abecedou seznamovaly. A pro toho, kdo si přece jen nevěděl rady, byly připravené paní vychovatelky nebo kamarádi s nápovědou.


Rozšifrovaná zpráva obsahovala pozvání na potlach do atria školy. Udivené pohledy dětí napovídaly, že slavnostní hranici, která zde byla připravena, vidí většina z nich poprvé. Než ale paní vychovatelky zapálily oheň, bylo potřeba vztyčit školní vlajku. Nechyběla samozřejmě ani trampská hymna Vlajka vzhůru letí, která ještě umocnila nezvyklou a slavnostní atmosféru. Děti pak poslaly symbolické pozdravy všem svým kamarádům do celého světa a u ohně si zazpívaly všem známé písničky jako Vadí nevadí, Trpasličí svatba, Kozel a další. Na památku si každý odnášel domů zmíněné camradlo. Proto všechny děti ze ŠD 2.ZŠ už ví, že je to ozdobený kousek dřeva, který připomíná místo a den potlachu. Fotogalerie zde

 

Oficiální informační server města Plzně

Důležité

Den otevřených dveří

pozvánka na den otevřených dveří naší školy

Lyžařský výcvik 2020

všechny informace k výcviku v tomto souboru.

V sekci užitečné odkazy

byly umístěny informace k přijímacímu řízení na SŠ a víceletá gymnázia.

Změna času PPP

Pedagogicko-psychologické poradenství (1x měsíčně) - změna času konzultací - nově 13:00 - 15:00 hod.

Upozornění

Od 1. 9. 2019. dochází ke změnám v ceníku pronájmu sportovního areálu a tělocvičny. Více informací zde.

JÍDELNA - DŮLEŽITÉ !

O změnách cen stravného se dozvíte v tomto souboru.
O přihlášení budoucích prvňáčků ke školním obědům si přečtěte v tomto souboru.

Doprava dětí do 15 let zdarma

Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.

Sběr starých brýlí, informace zde.

 

Rychlé kontakty

design by SITMP