Pronájem hřiště

Pronájem hřiště

Velikonoční putování za pokladem

 

V jedné pohádkové podkrkonošské vesničce vrcholí přípravy na Velikonoce. Chceme vědět, jak to vlastně tenkrát bylo a tak se přidáváme…. 

Poslední předvelikonoční týden, zvaný Pašijový, má své typické zvyky a tradice. Pouze ten, kdo je všechny dodrží, může se na Velký pátek vydat do hor pro poklad. Na naší cestě nás doprovodí všechny postavy z Krkonošských pohádek. Společně s nimi si vyzkoušíme, co kdysi obnášely přípravy na Velikonoce. A věřte, nebylo to zdaleka jen pletení pomlázek a zdobení vajíček.

O Květné neděli máme utrhnout a sníst svěcené kočičky – to abychom byli po celý rok zdraví. A kdo jiný by na takovou práci mohl dohlížet, než „ hajnej “, který zná v lese každý strom i keř a dobře ví, co z nich jíst a co radši ne… 

Modré pondělí je dnem odpočinku, nemá se pracovat. A tak si nejeden z rodičů udělá čas a zahraje si s dětmi kuličky, zajezdí na dřevěném koníkovi nebo povozí panenku v kočárku. 

Pro Šedivé úterý je typické uklízení chalup a stavení. Pod přísným Trautenberkovým dohledem i my popadneme březové koště a zametáme, až se od koštěte práší.

Na Škaredou středu pomáháme Kubovi vymetat komíny a Zelený čtvrtek využíváme k setí osení, které si ve vlastnoručně ozdobeném květníčku odneseme domů.

Nastává Velký pátek. Zlatý poklad čeká ve skále, která se po vyslovení kouzelného zaříkávadla skutečně otevírá a sám Krakonoš dohlíží na to, aby si každý vzal jen tolik, kolik skutečně potřebuje. Odnášíme si zlatou minci na památku, ale hlavně – zážitky.

Oficiální informační server města Plzně

Důležité

Připomínáme

V úterý 25.2. začíná kroužek plavání ŠD pro přihlášené prvňáčky. Ve stejný den odpadá kroužek keramiky a kreativu, z důvodu konání Dne otevřených dveří.

Den otevřených dveří

pozvánka na den otevřených dveří naší školy

Informace k zápisu
do 1. tříd

Informace najdete v tomto souboru.

Sportovní kempy

Nabídku letošních příměstských táborů najdete v tomto letáku.

V sekci užitečné odkazy

byly umístěny informace k přijímacímu řízení na SŠ a víceletá gymnázia.

Změna času PPP

Pedagogicko-psychologické poradenství (1x měsíčně) - změna času konzultací - nově 13:00 - 15:00 hod.

Upozornění

Od 1. 9. 2019. dochází ke změnám v ceníku pronájmu sportovního areálu a tělocvičny. Více informací zde.

JÍDELNA - DŮLEŽITÉ !

O změnách cen stravného se dozvíte v tomto souboru.
O přihlášení budoucích prvňáčků ke školním obědům si přečtěte v tomto souboru.

Doprava dětí do 15 let zdarma

Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.

Sběr starých brýlí, informace zde.

 

Rychlé kontakty

design by SITMP