Čerti, čerti … aneb Jak jsme pomáhali peklu

Čerti, čerti …  aneb Jak jsme pomáhali peklu

Já se vůbec nebojím, křičí Dominik při zmínce o čertech, vzápětí ale viditelně bledne. Z adventního kalendáře vyndáme totiž dopis. Je celý ohořelý, umouněný, a napsaný písmem, které děti jasně vyhodnotí jako pekelné. Z pekla se prý ztratilo čertí brko, právě to čertí brko, co zapisuje lidské hříchy. Uletěl i kohout, který měl peklu dát náhradní. Co teď? Pekelná spravedlnost je ohrožena. A tak peklo žádá o pomoc nás. Neváháme ani chviličku a spěcháme navozit dříví na oheň – tak zní náš první úkol. A pak přichází každý den další. Vyčistit ohniště, uložit do něj pekelná vejce, najít a spočítat všechny vylíhnuté kohouty a poznat mezi nimi toho jediného správného. Nakrmit ho Luciferovým zrním, to ale musíme napřed najít, posbírat a přebrat. Každý splněný úkol nás, jak doufáme, přibližuje k cíli – k novému čertímu brku. V pátek už jsme všichni unavení a zvědaví – povedlo se to? Řekneme to takhle – radši nebudeme příliš zlobit, protože v pekle už se zase všechno ví a pečlivě zaznamenává. A vám radíme totéž.

Přihlášku ke stravování pro budoucí prvňáčky

spolu s dalšími důležitými informacemi najdete v sekci Jídelna

Aktuální informace k přihlášení budoucích žáků 1. tříd do ŠD pro školní rok 2021/2022 v tomto dokumentu.

Výuka od 17. 5.

bude probíhat na 1. a 2. stupni v plném režimu, bez rotací. Testování žáků bude probíhat jednou týdně v pondělí antigenními testy nebo v první den přítomnosti žáka ve škole. Pro žáky platí povinnost nosit chirurgickou roušku nebo respirátor, žáky vybavte minimálně 2 rouškami na den. Provoz školní družiny bude probíhat ve třídách v plném režimu od 6 do 16 hodin, samostatný příchod i odchod žáků hlavním vchodem školy. Budova školní družiny uzavřena z důvodu stavebních prací.

Třídní aktivy

V úterý 25. 5. proběhnou on-line konzultace formou aplikace MS Teams
od 14 do 18 hodin
. Bližší informace k rezervaci jsou umístěny zde na stránkách. Obecné informace a pokyny sdělí e-mailem třídní učitelé.

Výsledky zápisů

do 1. ročníků pro školní rok 2021/2022 najdete v tomto souboru.

Informace k přihlášení do ŠD na školní rok 2021/2022 pro žáky budoucích 2. a 3. tříd zde.