S čerty (ne)jsou žerty

Je to až k nevíře, ale čerti u nás v družině nebyli už dlouhých pět let. Víme, že tady máme jen hodné děti, ale jistota je jistota… A tak když nám pekelný úřad nabídl, že nám zapůjčí pekelnou váhu na vážení hříchů, po krátkém váhání jsme souhlasili. Naši pekelnou spolupráci jsme nakonec dotáhli téměř k dokonalosti, protože jsme pro naše malé hříšníky vyjednali nejednu výhodu. Mohli jsme použít čertovské písničky, ochutnat sladké i slané pekelné dobroty a dokonce jsme měli k dispozici      i pekelné peníze – Peklíky, které rychle obíhaly mezi pekelnou směnárnou a pekelným krámem… Navíc jsme dostali možnost, kterou peklo nedává jen tak někomu.  Vynulovat všechny „ hříšné“ čertogramy. Jednoduché to ale nebylo. Své zlobení, neposlušnost a odmlouvání si děti musely odpracovat na pekelných pracovištích. V pekelné kuchyni loupaly brambory, v pekelné kotelně převážely dříví a přikládaly pod kotel, v pekelné prádelně praly na valše po čertech špinavé prádlo.  Ani v pekelném kasinu to neměly jednoduché. Zní to možná zábavně, ale zkuste obehrát Lucifera v kartách… Podpora rodičů přišla náramně vhod a my děkujeme, že si opět hráli s námi.

Přihlášku ke stravování pro budoucí prvňáčky

spolu s dalšími důležitými informacemi najdete v sekci Jídelna

Aktuální informace k přihlášení budoucích žáků 1. tříd do ŠD pro školní rok 2021/2022 v tomto dokumentu.

Výuka od 17. 5.

bude probíhat na 1. a 2. stupni v plném režimu, bez rotací. Testování žáků bude probíhat jednou týdně v pondělí antigenními testy nebo v první den přítomnosti žáka ve škole. Pro žáky platí povinnost nosit chirurgickou roušku nebo respirátor, žáky vybavte minimálně 2 rouškami na den. Provoz školní družiny bude probíhat ve třídách v plném režimu od 6 do 16 hodin, samostatný příchod i odchod žáků hlavním vchodem školy. Budova školní družiny uzavřena z důvodu stavebních prací.

Třídní aktivy

V úterý 25. 5. proběhnou on-line konzultace formou aplikace MS Teams
od 14 do 18 hodin
. Bližší informace k rezervaci jsou umístěny zde na stránkách. Obecné informace a pokyny sdělí e-mailem třídní učitelé.

Výsledky zápisů

do 1. ročníků pro školní rok 2021/2022 najdete v tomto souboru.

Informace k přihlášení do ŠD na školní rok 2021/2022 pro žáky budoucích 2. a 3. tříd zde.