S čerty (ne)jsou žerty

Je to až k nevíře, ale čerti u nás v družině nebyli už dlouhých pět let. Víme, že tady máme jen hodné děti, ale jistota je jistota… A tak když nám pekelný úřad nabídl, že nám zapůjčí pekelnou váhu na vážení hříchů, po krátkém váhání jsme souhlasili. Naši pekelnou spolupráci jsme nakonec dotáhli téměř k dokonalosti, protože jsme pro naše malé hříšníky vyjednali nejednu výhodu. Mohli jsme použít čertovské písničky, ochutnat sladké i slané pekelné dobroty a dokonce jsme měli k dispozici      i pekelné peníze – Peklíky, které rychle obíhaly mezi pekelnou směnárnou a pekelným krámem… Navíc jsme dostali možnost, kterou peklo nedává jen tak někomu.  Vynulovat všechny „ hříšné“ čertogramy. Jednoduché to ale nebylo. Své zlobení, neposlušnost a odmlouvání si děti musely odpracovat na pekelných pracovištích. V pekelné kuchyni loupaly brambory, v pekelné kotelně převážely dříví a přikládaly pod kotel, v pekelné prádelně praly na valše po čertech špinavé prádlo.  Ani v pekelném kasinu to neměly jednoduché. Zní to možná zábavně, ale zkuste obehrát Lucifera v kartách… Podpora rodičů přišla náramně vhod a my děkujeme, že si opět hráli s námi.

Zápisy na kroužky ŠD

Zápis bude spuštěn v pátek 17. 9. v 17:30.

UPOZORNĚNÍ!
Pro zápis
do kroužku ŠD je nově potřeba mít zřízený rodičovský účet ve Škole OnLine. Pokud ho dosud zřízený nemáte, obraťte se na ICT koordinátora p. Ševčíka sevcikja@zs2.plzen-edu.cz

Registrujte se v ŠOL v panelu Ostatní moduly -> Zápis na školní akce -> Přehled akci.

Nabídka kroužků zde.

Přijmeme uklízečku

2.ZŠ Plzeň přijme uklízečku
na plný úvazek. Kontakt p. Tichý - školník, tel. 728 140 233, tichymi@zs2.plzen-edu.cz

Škola v přírodě

4. třídy dojely do školy v přírodě v pořádku.

Určeno rodičům žáků 1. stupně. Z důvodu jejich osobní účasti na TA 1. tříd a konzultacích ostatních ročníků je pro děti rodičů přihlášených do ŠD v úterý 14. 9. 2021 prodloužen provoz ŠD do 17:00 hodin, třída 4. C v přízemí školy, kde si žáka rodič osobně vyzvedne po ukončení aktivu nebo konzultaci nejpozději do 17:00 hodin. Nezapomeňte nahlásit účast žáka na prodlouženém provozu jeho paní vychovatelce. Místo pro vyzvedávání žáků tříd odloučeného pracoviště sdělí rodičům po vzájemné domluvě paní vychovatelky podle počtu nahlášených zájemců o prodloužený provoz. Je tedy nutné předem účast žáka na prodlouženém provozu oznámit příslušné paní vychovatelce (O. Myšková, L. Leberová).

Přidělení žáků do jednotlivých oddělení pro školní rok 2021/2022 najdete zde.

Informace k organizaci prvního školního týdne

školního roku 2021/2022 najdete v tomto dokumentu.

Informace k provozu školy od 1. 9. 2021

najdete v tomto dokumentu

Stravování na SOU

pro budoucí 2.B a 2.C je popsáno v těchto dvou dokumentech:
Soubor 1
Soubor 2

Dopis prvňáčkům, rozdělení dětí v 1. třídách

a další informace k organizaci prvního dne školního roku 2021/2022 se dozvíte v tomto článku.

Přihlášku ke stravování pro budoucí prvňáčky

spolu s dalšími důležitými informacemi najdete v sekci Jídelna

Výsledky zápisů

do 1. ročníků pro školní rok 2021/2022 najdete v tomto souboru.