Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP) poskytuje bezplatně poradenské služby žákům, rodičům a pedagogům. Poradenské služby v naší škole jsou zajišťovány zejména ředitelem školy, výchovným poradcem, školním metodikem prevence. ŠPP úzce spolupracuje s třídními učiteli, netřídními učiteli a s asistenty pedagoga. Další poradenské služby ŠPP zajišťuje ve spolupráci se školským poradenským zařízením (ŠPZ), tedy s pedagogicko-psychologickou poradnou (PPP), popř. se speciálně pedagogickým centrem.

Rodiče si mohou sjednávat schůzku telefonicky nebo e-mailem. V případě potřeby dojednání konzultace s PPP na půdě školy se rodiče obrátí na výchovnou poradkyni. Žáci se na pracovníky ŠPP obrací se svými problémy většinou o přestávkách.

K hlavním cílům ŠPP patří udržení příznivého klimatu na škole, posílení pozitivních vztahů mezi všemi subjekty školy, poskytování podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, prevence a řešení vzdělávacích a výchovných problémů.

Pracovníci ŠPP + kontakty

Mgr. Jaroslava Kuklová – ředitelka školy
E-mail: kuklovaja@zs2.plzen-edu.cz

Mgr. Dana Soukupová – výchovná poradkyně
E-mail: soukupovada@zs2.plzen-edu.cz

Mgr. Alice Patejdlová – školní metodik prevence
E-mail: patejdlovaal@zs2.plzen-edu.cz

Pracovník ŠPZ

Mgr. Martin Kovář
E-mail: martin.kovar@pepor-plzen.cz

Činnost našeho školního poradenského pracoviště je zaměřeno na:

• poskytování poradenských a konzultačních služeb žákům, rodičům a pedagogům
  • vytváření pozitivního klimatu školy
  • vytváření vhodných podmínek pro vzdělávání a zdravý vývoj žáků
  • péči o žáky s potřebou podpůrných opatření
  • péči o žáky nadané a mimořádně nadané
  • vyhodnocování poskytování podpůrných opatření žákům se speciálními vzdělávacími potřebami
  • podporu vzdělávání a sociálního začleňování žáků z odlišného kulturního prostředí a s odlišnými životními podmínkami
  • prevenci školní neúspěšnosti
  • prevenci rizikových forem chování
  • řešení výukových a výchovných obtíží
  • intervenci při aktuálních problémech
  • organizaci preventivních programů
  • kariérové poradenství
  • práci se třídními kolektivy
  • metodickou podporu učitelům při použití psychologických a speciálně pedagogických postupů ve vzdělávací činnosti školy
  • metodickou podporu asistentů pedagoga
  • posilování spolupráce a komunikace mezi školou, rodiči a spolupracujícími subjekty

Výsledky losování

po zápisech do 1. tříd najdete v tomto souboru. Další důležité informace najdete v tomto článku.

Třídní aktivy a konzultace

proběhnou 23. 4. od 16:00 pro 1. stupeň a od 16:30 pro 2. stupeň.

Výsledky dotazníkového šetření

si můžete prohlédnout v tomto souboru.

Zápisy pro školní rok 2024/2025

Zápisy proběhnou 6. 4. 2024 od 9:00 - 15:00. Zápisům bude předcházet elektronická registrace. Informace k registraci a zápisu najdete zde.

Od 1. 9. 2022 dochází k navýšení cen stravného

Vzhledem k růstu cen potravin se ceny stravného zvyšují takto:

7-10 let     oběd za 35,- Kč
11-14 let   oběd za 37,- Kč
15-18 let   oběd za 40,- Kč
cizí stráv.  oběd za 80,- Kč

Záloha stravného, kterou si strhnu inkasem z účtu v září 2022, se zvyšuje na 900,- Kč.