Pronájem hřiště

Pronájem hřiště

Splněná přání

Listopad byl nadupaný akcemi. A jedna opravdu veliká proběhla 30. listopadu, kdy jsme si spolu plnili přání.

Kouzelné odpoledne, které jsme společně s vámi strávili, bylo inspirované pohádkou Anděl Páně, která, jak všichni víme, je o odpuštění, o obětavosti, o rodině, o společně stráveném času a o splněných přání.

Ve školním atriu, které jsme přetvořili v kouzelné místo, vás celou akcí provázel náš anděl Lenička. Díky ní a díky druhému andělovi Olince, která vytvořila všechny ty nádherné kulisy a kterou jste v den konání akce mohli najít u našeho vánočního stánku, se splnila všechna naše přání.

Děti se mohly potkat se svatým Martinem a vyzkoušet si svoji jezdeckou zdatnost. U Panny Marie a svatého Josefa si mohly vyzvednout srdce a u svaté Barbory nalezly v oblacích knoflík. S těmito poklady se vydaly za dobrodružstvím ke Košťálovi, hamižnému bručounovi, který by nejraději jen bral, ale na oplátku nedal nikdy nic. U něho si děti vyzkoušely práci švadlenek. Za pomoci rodičů či Košťálových pomocnic si přišily knoflík na srdíčko a běžely zpět za Josefem, který jim za srdce s přišitým knoflíkem dal nebeskou poukázku. S tou poté šly za Mikulášem a ten je obdaroval nejen dobrým slovem, ale také mikulášským balíčkem, který skrýval nejedno překvapení.

Na vyčerpané a hladové čekal párkař se svými nezapomenutelnými hláškami: „Na svatého Mikuláše, hoďte párky do guláše!“ a „Kdo i jeden spolyká, těžko už si odvyká.“ A pro vyprahlé byl přichystán stánek s punčem a čajem.
Nechyběl ani stánek, kde zájemci mohli sehnat adventní věnce, ozdoby na stromeček a další vánoční zboží.

A celou dobu mezi námi procházeli nezapomenutelní anděl Páně Petronel a čert Uriáš, kteří k nám byli sesláni za trest, aby našli ztracené jablko poznání, které díky jejich lumpárnám spadlo na zem. Nakonec se ukázalo, že jablko měl u sebe chamtivý Košťál, který sice jablko vrátil, ale moc se netvářil, že by si z toho svého hříchu vzal nějaké ponaučení.

A komu jsme plnili přání dál? Kdo chtěl, mohl si na lístek napsat své přání a poslat jej na zakoupeném balonku přímo do nebe. Nejen, že tím mohly děti plnit přání sobě či svým blízkým, ale díky zakoupenému balonku se plnilo přání i někomu dalšímu. Celý výtěžek ze zakoupených balonků jsme předali jedné mamince samoživitelce, kterou čeká náročná operace.

Díky vám byla akce splněná přání opravdovým splněným přáním.

 

Oficiální informační server města Plzně

Důležité

Výsledky dotazníkového šetření

si můžete prohlédnout v tomto souboru.

Den otevřených dveří

proběhne 13. 2. v čase od 14:30 - 17:00.

Zápisy pro školní rok 2024/2025

Zápisy proběhnou 6. 4. 2024 od 9:00 - 15:00. Zápisům bude předcházet elektronická registrace. Informace k registraci budou zvařejněny s dostatečným předstihem.

Nabídka školního bufetu

Kompletní nabídku včetně možnosti objednávání svačin pro vaše dítě přímo do školy najdete zde.

Od 1. 9. 2022 dochází k navýšení cen stravného

Vzhledem k růstu cen potravin se ceny stravného zvyšují takto:

7-10 let     oběd za 35,- Kč
11-14 let   oběd za 37,- Kč
15-18 let   oběd za 40,- Kč
cizí stráv.  oběd za 80,- Kč 

Záloha stravného, kterou si strhnu inkasem z účtu v září 2022, se zvyšuje na 900,- Kč.

Důležité kontakty

v případě krizových situaci najdete v tomto souboru.

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma!

ZDE si můžete prohlédnout plakát a ZDE si přečíst podrobnější informace.

Doprava dětí do 15 let zdarma

Důležité informace o MHD zdarma pro děti do 15 let se dozvíte z tohoto letáku. Rozdíly ve vnější a vnitřní zóně jsou popsány zde.

Rychlé kontakty

design by SITMP