Bezpečně do školy

Je tady začátek září. Prázdniny končí a děti zase čeká každodenní cesta do školy. Naše třeťáky navíc nově i přechod od školy na odloučené pracoviště a zpátky. Přestože děti samozřejmě vždy doprovázejí dvě paní vychovatelky, není určitě na škodu připomenout si, jak se v dopravním provozu chovat. Využili jsme nabídky těch nejpovolanějších a pozvali k nám do družiny BESIP.
Paní Ircingová, která mezi nás přišla, má s podobnými akcemi už mnoho zkušeností. Přinesla nám nejen spoustu dobrých rad a postřehů, ale také obrázkové pracovní listy, na kterých jsme společně vyhodnocovali dopravní situace a rozhodovali o tom, jaké chování je nebo naopak není správné. Připomněli jsme si, co se na chodníku nesmí dělat, že třeba sluchátka v uších a používání mobilů při chůzi není právě to nejbezpečnější. Velký pozor máme dávat na to, abychom byli dobře vidět. Většina z nás má od rodičů bundy a aktovky vybavené reflexními prvky, přesto určitě využijeme i reflexní vesty a terče, které jsme od BESIPu dostali jako dárek.

Přihlášku ke stravování pro budoucí prvňáčky

spolu s dalšími důležitými informacemi najdete v sekci Jídelna

Aktuální informace k přihlášení budoucích žáků 1. tříd do ŠD pro školní rok 2021/2022 v tomto dokumentu.

Výuka od 17. 5.

bude probíhat na 1. a 2. stupni v plném režimu, bez rotací. Testování žáků bude probíhat jednou týdně v pondělí antigenními testy nebo v první den přítomnosti žáka ve škole. Pro žáky platí povinnost nosit chirurgickou roušku nebo respirátor, žáky vybavte minimálně 2 rouškami na den. Provoz školní družiny bude probíhat ve třídách v plném režimu od 6 do 16 hodin, samostatný příchod i odchod žáků hlavním vchodem školy. Budova školní družiny uzavřena z důvodu stavebních prací.

Třídní aktivy

V úterý 25. 5. proběhnou on-line konzultace formou aplikace MS Teams
od 14 do 18 hodin
. Bližší informace k rezervaci jsou umístěny zde na stránkách. Obecné informace a pokyny sdělí e-mailem třídní učitelé.

Výsledky zápisů

do 1. ročníků pro školní rok 2021/2022 najdete v tomto souboru.

Informace k přihlášení do ŠD na školní rok 2021/2022 pro žáky budoucích 2. a 3. tříd zde.