Beseda o autorském právu

Dne 6. 11. se v hudebním sále uskutečnila beseda o autorském právu pro žáky 8. A 9. ročníků v rámci edukativního projektu ČNS IFPI, INTERGRAM a OSA zaměřeného na žáky druhého stupně základních škol s názvem ,,Buď toho součástí. Podporuj muziku!".

Beseda se týkala autorských práv na internetu, legálnosti a nelegálnosti určitých úložišť a jejich fungování, hodnoty hudby, legálních možností poslechu hudby, apod. Děti se dozvěděly, že je správné podporovat umělce a jejich tvorbu a vyhýbat se nelegálním úložištím na internetu. Součástí besedy bylo také překvapení, a to v podobě frontmana hudební skupiny Nebe Petra Harazina. Petr vyprávěl dětem, jaké úsilí a kolik peněz stojí muzikanty vytvořit například jedno album. Hovořil také o tom, jaké legální služby na internetu používá, když chce poslouchat hudbu a zdůraznil, že nikdy nestahuje od jiných interpretů hudbu nelegálně, protože ví, co za tím stojí práce.

Nechyběla samozřejmě ani živá muzika. Petr zahrál na kytaru a zazpíval píseň ze svého posledního alba.

Závěr už patřil malé soutěži, kde si vítěz odnesl podepsané CD kapely Nebe a dvouměsíční přístup na placený server pro milovníky hudby, a také nezbytným podpisům a selfíčkům s fanynkami.

Kompletní fotogalerie zde (10 fotografií)

2. základní škola přijme kuchařku/kuchaře.

Více informací v této sekci.

Ředitelské volno

Ředitelka školy uděluje ředitelské volno ve dnech 20. - 22. 12. 2017 z důvodu lakýrnických prací (nátěry topení a zárubní).

Aktuální informace k přijímacímu řízení

na SŠ a víceletá gymnázia najdete pod tímto odkazem.

Nabídka zájmových kroužků ŠD pro šk. rok 2017/2018 zde.

Rozpis odd. ŠD a přidělení žáků do jednotlivých oddělení na šk. rok 2017/2018 zde.

Přijímací řízení na SŠ

Informace v užitečných odkazech (brožura "Čím budu?", dny otevřených dveří a informace k přijímacímu řízení).

Pomozte se ŠD dětem v Africe.

Sběr starých brýlí, informace zde.