Instalace MS Office pro domácí užití

Vážení rodiče,

zde najdete jednoduchý návod na instalaci školní licence kancelářského balíku MS Office pro domácí použití.

1. Otevřete v internetovém prohlížeči následující odkaz  https://portal.office.com/OLS/MySoftware.aspx.
  2. Budete dotázáni na e-mailový účet a heslo.
    • E-mailem se rozumí školní e-mailová adresa vašeho dítěte ve tvaru příjmení + první dvě písmena křestního jména + mailová koncovka naší školy.
    • Příklad: Jan Novák na 2.ZŠ ma email novakja@zs2.plzen-edu.cz
  3. Od 5. do 9. ročníků svoje školní hesla děti znají. Pro nižší ročníky hesla předají třídní učitelé/učitelky. Tato hesla jsou pouze dočasná a slouží k nastavení vlastního hesla. Prosíme, postupujte podle tohoto návodu.
  4. Po přihlášení se otevře obrazovka, kde uvidíte tlačítko pro instalaci Office. Pomocí něj stáhnete do PC instalační soubor.
  5. Proveďte instalaci a spusťte libovolný program (Word, PowerPoint,...). V pravém horním rohu uvidíte jméno svého dítěte. To znamená, že je produkt správně licencován.

Pro další dotazy se obracejte e-mailem na IT metodika p. Ševčíka sevcikja@zs2.plzen-edu.cz.

Přihlášku ke stravování pro budoucí prvňáčky

spolu s dalšími důležitými informacemi najdete v sekci Jídelna

Aktuální informace k přihlášení budoucích žáků 1. tříd do ŠD pro školní rok 2021/2022 v tomto dokumentu.

Výuka od 17. 5.

bude probíhat na 1. a 2. stupni v plném režimu, bez rotací. Testování žáků bude probíhat jednou týdně v pondělí antigenními testy nebo v první den přítomnosti žáka ve škole. Pro žáky platí povinnost nosit chirurgickou roušku nebo respirátor, žáky vybavte minimálně 2 rouškami na den. Provoz školní družiny bude probíhat ve třídách v plném režimu od 6 do 16 hodin, samostatný příchod i odchod žáků hlavním vchodem školy. Budova školní družiny uzavřena z důvodu stavebních prací.

Třídní aktivy

V úterý 25. 5. proběhnou on-line konzultace formou aplikace MS Teams
od 14 do 18 hodin
. Bližší informace k rezervaci jsou umístěny zde na stránkách. Obecné informace a pokyny sdělí e-mailem třídní učitelé.

Výsledky zápisů

do 1. ročníků pro školní rok 2021/2022 najdete v tomto souboru.

Informace k přihlášení do ŠD na školní rok 2021/2022 pro žáky budoucích 2. a 3. tříd zde.