Instalace MS Office pro domácí užití

Vážení rodiče,

zde najdete jednoduchý návod na instalaci školní licence kancelářského balíku MS Office pro domácí použití.

1. Otevřete v internetovém prohlížeči následující odkaz  https://portal.office.com/OLS/MySoftware.aspx.
  2. Budete dotázáni na e-mailový účet a heslo.
    • E-mailem se rozumí školní e-mailová adresa vašeho dítěte ve tvaru příjmení + první dvě písmena křestního jména + mailová koncovka naší školy.
    • Příklad: Jan Novák na 2.ZŠ ma email novakja@zs2.plzen-edu.cz
  3. Od 5. do 9. ročníků svoje školní hesla děti znají. Pro nižší ročníky hesla předají třídní učitelé/učitelky. Tato hesla jsou pouze dočasná a slouží k nastavení vlastního hesla. Prosíme, postupujte podle tohoto návodu.
  4. Po přihlášení se otevře obrazovka, kde uvidíte tlačítko pro instalaci Office. Pomocí něj stáhnete do PC instalační soubor.
  5. Proveďte instalaci a spusťte libovolný program (Word, PowerPoint,...). V pravém horním rohu uvidíte jméno svého dítěte. To znamená, že je produkt správně licencován.

Pro další dotazy se obracejte e-mailem na IT metodika p. Ševčíka sevcikja@zs2.plzen-edu.cz.

Upozornění

Na základě rozhodnutí vlády o uzavření škol přechází 1. a 2. stupeň 2. ZŠ od 14. 10. 2020 na povinnou distanční výuku. Předpokládaný návrat žáků je 2. 11. 2020.
Mgr. Jaroslava Kuklová, ředitelka školy

Informace školní jídelny

Od středy 14.10.2020 je škola zavřená a všichni žáci mají automaticky odhlášené obědy. Pokud má někdo zájem o oběd, přihlásí se co nejdříve (nejlépe do středy 14.10. do 12 hodin) u paní Lohrové na tel. 378 027 114 nebo na emailu lohrovamo@zs2.plzen-edu.cz , kde dostane bližší informace. Platí i pro žáky z odloučeného pracoviště. V případě zájmu o oběd, kontaktujte paní Lohrovou a i žáci z odloučeného pracoviště budou mít oběd na 2.ZŠ.

Od 1.9.2020 se obědy pro žáky, kteří nejsou přítomni ve škole, vydávají do nádob pouze první den jejich nepřítomnosti (pak je nutné obědy odhlásit) u zadního vchodu kuchyně(u hřiště) v době
od 11.00 do 11.25 hodin.

Aktuální informace před zahájením školního roku 2020/2021 najdete ve složce ŠD - dokumenty.

Přidělení žáků do jednotlivých oddělení najdete v tomto odkazu.

ŠD informace k prominutí úplaty za 2. pololetí školního roku 2019/2020

více informací v tomto článku.

Výsledky losování do 1.A

pro školní rok 2020/2021
v tomto souboru.

Změny v přijímacím řízení na střední školy

Podrobnosti v tomto souboru.